Tinklalapiai yra vienas ar grupė internetinių puslapių virtualioje erdvėje. Internetas priklauso visiems. Bet kas, kas nori gali susikurti savo tinklalapį. Jūs galite dalintis žiniomis, paslaugomis, produktais. Internetas pasiekia šalis, bendruomenes ir pavienius žmones, kurie buvo atskirti nuo informacijos šaltinių. Tinklalapiai gali būti kelių rūšių.
Tinklaraštis
Tinklaraštis arba blogas yra populiariausia forma visiems kurie turi hobius ar užsiima veikla. Individai rašo apie bet ką. Tai nereiškia kad tai yra niekai. Tai reiškia kad žmonės dalinasi savo patirtimi, įspūdžiais ir nuotaikomis, siūlo įvairias prekes, produktus, ir paslaugas.
Grožio, rankdarbių, maisto industrija tik praturtėja iš žmonių, kurie dalinasi nuotraukomis, aprašymais, reklama ar video apie kurią nors juos dominančią sritį.
Būtent entuziasmas ir pastovus rašymas sudaro palankias sąlygas pritraukti lankytojus ir suburti smagų sekėjų būrį. Prisipažinkime sau, kiek laiko ilgai mes galėtumėm tik rašyti negaudami jokio atgarsio ir įvertinimo apie produktus, mintis, ir paskelbtas naujoves.
Jūs neturite išradinėti dviračio, tačiau jūs galite atskleist naują pasaulį tiems kurie nematė ar nežinojo kad gali būti ir kitokių išeičių arba galimybių, parodyti jiems naujoje šviesoje savo atradimus ir požiūrius.
Šiais laikais kaip niekad atsiveria galimybės visiems parodyti savo sugebėjimus, pritraukti bendraminčių, susirasti draugų ir pasimokyti vienas iš kito.
Pasidalindami savo tinklaraščiu socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip Facebook, Google +, Twitter, Pinterest ar Tumblr, jūs paskleisite informaciją toliau už Lietuvos ribų.
Žinoma, užsienio kalbos mokėjimas yra didelis pliusas. Kalba atveria vartus į pasaulį ir įgalina mus patirti įspūdžius skirtingus nuo mūsų aplinkos.
Sukurti tinklaraštį yra paprasta. Jums reikia įsigyti:
- Vardą(domain)
- Pasirinkti būdą, kaip jūs kursite tinklaraštį.
Jūs galite:
- Programuoti
- Pasirinkti WordPress temą
- Naudoti šablonus(templates), kur jums reikės tik rašyti informaciją, reikalingą ir įdomią lainkytojams. Jūs turėsite išsirinkti formą, kuri atitinka jūsų poreikius.
Pirmasis būdas yra tiems kurie mėgsta kontroliuoti viską kas susiję su jų tinklalapiais. Deja, tai gana nuobodus darbas. Tie kurie moka programinę kalbą, susidoroja be jokių pastangų.
Jūs taip pat galite išmokti tai nėra nieko tokio ypatingo ko jūs nesuprastumėt.
Aš asmeniškai nesvaigstu dėl programavimo, todėl kad man daug mieliau yra rašymas. O tam patikėkit, reikia pakankamai daug laiko. Aš renkuosi antrą variantą: WordPress.
WordPress
WordPress yra internetinių tinklalapių turinio valdymo sistema. Ją naudoja žymiausios interneto svetainės, tokios kaip CNN, The New York Time blogai, Mashable, Fortune 500 kompanijos.
WordPress yra 100 procentu nemokama, jei jūs pasitenkinate paprasto dizaino tinklalapiu be įvairų įskiepių įdiegimo. Ši turinio rašymo platforma leidžia sutaupyti laiko negalvojant apie programines kalbas. Jūs rūpinatės turinio kūrimu.
Jei jūs ieškosite paaiškinimo kuo skiriasi WordPress.com nuo WordPress. org, skirtumai yra tokie:
WordPress.com suteikia tinklalapiui vietą internete(hosting). Tai yra nemokamas ir lengvas būdas sukurti tinklaraštį.
Minusas yra toks, kad jūsų tinklaraščio pavadinimo galūnė bus su wordpress.com. Pavyzdžiui, ąžuolas.wordpress.com. Man gražiau skambėtų ąžuolas.com, ar ne?
Kitos WordPress.com Premium versijos yra mokamos ir jums suteikia daugiau galimybių.
Jei naudojate WordPress.com versiją už dyka, jūs negalėsite naudoti kitokių temų dizainui, negu WordPress pasiūlytosios. Įskiepių vartojimas yra ribotas. Žinant tai, kad įskiepiai (plugins) padeda praturtinti tinklalapį įvairiomis funkcijomis, WordPress.com atrodo gana apgailėtinai.
WordPress.org suteikia jums daugiau kontrolės ir galimybių pasirenkant temas dizainui, naudojant įskiepius, pasirenkant domeną(domain).
Jūs taip pat galite redaguoti kodą jūsų tinklalapio viduje ir turėti priėjimą prie tinklalapio duomenų bazės.
WordPress yra nuostabus dalykas, kadangi nuima nuo jūsų programavimo naštą, taip pat nereikia sukti galvos dėl dizaino pastoviai. Jūs išsirenkate iš WordPress siūlomų temų arba įsigyjate iš specialiai sukurtų mokamų temų, kurias kuria profesionalai dizaineriai.
Šablonai(templates)
Tai paprasti būdai norint turėti savo tinklalapį ir nesirūpinant per daug jo techniniais dalykais. Tinklalapio rezidencijos( hosting) funkcijas pasiima kompanijos kurios jums suteikia galimybę naudotis šablonais.
Aplamai, tai nėra pats geriausias variantas, nes jūs dalinai priklausote nuo tų kompanijų.
Weebly, Wix kompanijos siūlo už mėnesinį mokestį turėti savo tinklalapį. Manau, kad tai ne pati geriausia išeitis tiems, kurie sieja savo verslą su Internetu.
Jei jūsų verslas įgaus pagreitį, jums reikės tikro tinklalapio, kur galėsite adaptuoti puslapius ir blogus(post) savo nuožiūra, įkelti video, ir naudoti tiek įskiepių kiek jums reikia. Taip pat būti nepriklausomu, -ai nuo kitų kompanijų yra saugiau ir patikimiau.
WordPress suteikia galimybę perkelti tinklalapių turinį iš vieno šeimininko(hosting) pas kitą. Tai nėra sudėtinga.
Naudojant šablonus(templates), jūs turite mažesnes galimybes palyginus su WordPress. org paslaugomis ir kokybe naudojantis šia sistema.
Be viso to WordPress turi naudotojų forumus kur žmonės padeda vieni kitiems, jei iškyla neaiškumų. Anglų kalbos žinios būtinos.
Tinklalapiai
Tinklalapiai nuo tinklaraščių skiriasi apimtimi, ir įvairių funcijų turėjimu. Video, galimybės saugiai pirkt ir parduot, talpint daug turinio, greitas atsidarymas, kai lankytojas užeina ant vienos ar kitos nuorodos įgalina jus plėtot verslą.
Lietuvoje šie tinklalapiai vadinami portalais. Vienas iš dižkių yra Delfi.lt
Jei jūs norite gauti pajamų už tai, ką jūs siūlote, jūs turite susikurti patrauklią svetainę kur kiekvienas ras tai ko jis ieško. Informacija turi būti lengvai skaitoma.
Visa tai nėra sudėtinga, tačiau į internetinį verslą jūs turite žiūrėti taip pat kaip į kiekvieną biznį kuriam reikia laiko, žinių, ir pastangų.
Viskas keičiasi internetiniame pasaulyje. Tai kas buvo pelninga prieš dešimt metų, tas nebeveikia dabar. Google gali jus nubaust už turinio kopijavimą, už per didelį nuorodų skaičių į parduodamus produktus.
Nebijokite, niekas neateis į jūsų namus ir neduos pylos. Paprasčiausiai jūsų puslapiai bus paslėpti giliai Interneto platybėse. Jei jūsų informacija yra ne pirmose Google ar Bing vietose, apie sėkmę pamirškite.
Nėra lankytojų, nėra pirkėjų.
Kaip palenkti paieškos variklius į savo pusę, jūs galite išmokti gilinantis į SEO( Search Engine Optimization) subtilybes. Kadangi Google apima daugiau kaip 60 procentų paieškos rinkos, su juo reikia skaitytis. Žinoma tada, kai jūs norėtumėte pragyventi ir klestėti iš internetinio verslo.
Kokios jūsų mintys apie tinklaraščius ir internetinį verslą? Rašykite, klauskite komentarų skiltyje.