Ar tu žinai ko tu nori? Ar žinai ko reikia tai pasiekti? Norai išsipildo visiems. Deja, aplinkybės būna skirtingos. Mes galime keist savo gyvenimus, jei mes pasiryšime įvairiems išbandymams.
Niekas neateina lengvai. Gali būti apmaudu, jei tai suprasime praradę metus malonumų ieškojimams ar eikvoję sveikatą kitų naudai.
Kuo greičiau suprasime, kad viskas priklauso nuo mūsų veiksmų ir požiūrio į aplinką, tuo greičiau pamatysime progresą.
Kiekvienam žmogui sekasi skirtingai. Kiekvienas supranta įvairius dalykus, situacijas ir poelgius įvairiai. Ar tai blogai? Jokiu būdu ne, antraip mes būtume minia, kurioje lieka tik žiovauti ir eiti miegoti žiemos miegu.
Deja, mes ne meškos. Mes neturime atsidėję atsargų ilgam laikotarpiui. Daugumas iš mūsų turi tik tiek, kad pratemptų iki sekančio mėnesio. Nėra kalbos apie šiltą guolį, kol ateis pavasaris.
Meškomis pasirūpino gamta. Manot, kad mums nepasisekė? Vienu atžvilgiu taip, nes daugumas mano, kad kažkas jais pasirūpins. Jei to neįvyksta, burbėjimas yra geriausias dalykas tokiu būdu išreikšti neigiamas emocijas. Kiek galima burbėt? Mėnesį, metus ar dešimt metų? Kas toliau?
Mokymo spragos
Prisipažinsiu, kad man labai pravertė naivumas ir pro ausis praleistos pamokos. Liko tik tai, kas įdomu. Stengiausi mokytis gerai, bet pagundų buvo pakankamai. Jų dėka galejau atrasti įdomių potyrių, kurie toliau skatino tyrinėti toliau. Mano pagundos buvo knygos ir kelionės. Išlikusios pastraipos atvedė prie kitų autorių, kurie supažindino vėl su kitais įdomiais žmonėmis. Tai vyko ir vyksta virtualiu būdu ar tiesiog skaitant knygas.
Taip buvo galima atsirinkti ir rasti būdus, kurie įgalina kitaip galvoti ir gyventi.
Nepriklausomybė
Tai yra pats geriausias žodis. Jį reiktu gerai išaiškinti visiems mažyliams ir suaugusiems, kurių supratimas toks pats kaip ir buvo prieš pradedant mokyklą.
Ką aš turiu galvoje? Tai, kad mes, kai buvome maži, buvom saugūs, globojami tėvų ar draugų. Supratimas apie tai, kad galima stverti likimą į savo rankas kai gyvenimas tampa nebesuprantamas, atėjo ir ateina ne visiems.
Tai matyti infantiliškuose socialinių tinklų komentaruose ar nugirstuose gatvių pokalbiuose. Taip, žmonės pavargę nuo pažadų ir melo, akivaizdaus ignoravimo ir nesiskaitymo. Taip ir bus per amžių amžius, kol žmonės neatsibus ir nesupras, kad jie tik vieni atsakingi už savo gyvenimus ir likimus. Ne koks kaimynas ar valstybės veikėjas, bet tu homo sapiens, esi savo dienos ir sėkmės kūrėjas.
Todel mažuma iš mūsų pasipurto ir pasako gana: reikia ką nors daryti. Vieni išvažiuoja svetur, kiti kuria verslus. Kadangi pastarieji būdai ne visiems tinka, nes reikalauja daug kaštų, galima orientuotis į savo, kaip asmenybės ugdymą.
Kaip sakoma, ką sudėjai į save, ant pečių nenešiosi.
Ką tai reiškia?
Tai reiškia, kad jei įmonė sumažino darbo vietų, amžiaus cenzas, plaukų spalva ir liemens apimtis netenkina darbdavio norų, ateina laikas, kad reikia galvoti apie save, kaip apie žmogų, kuris turi pasirinkimą tol, kol jis kvėpuoja ir mirksi.
Kaip vienas žymus amerikiečių lektorius sako: jei tu gali pažiūrėti aukštyn, tu gali atsikelti ir judėti pirmyn.
Mums nebūtina laukti įkvėpimo iš žmonių, praėjusių aršias sąlygas, kaip Nick Vuijicic. Geriau patiems, kol yra sveikatos pradėti viską nuo pradžių, keičiant gyvenimą jums norima linkme.
Kaip taip padaryti?
- Įsisąmoninkite, kad jūs esate vieninteliai ir unikalūs kaip visi kiti
- Supraskite ko jūs norite iš gyvenimo
- Susirašykite tai raštu
- Susieškokite informaciją, kaip tai padaryti. Ko jau ko, bet atsakymų į jums rūpimus klausimus rasite visada.
- Nusistatykite laikotarpius, per kiek tai galima padaryti. Netempkite gumos, nes dažnai dideli dalykai panorėjus atliekami daug greičiau. Kam laukti dešimt metų, jei tai galima padaryti per šešis mėnesius? Taip klausė Peter Thiel, PayPal mokėjimo platformos kūrejas, knygos Zero to One autorius.
Man patinka jo posakis:
Taip, kartais prireikia praeiti sudėtingą dešimties metų trajektoriją. Bet verta bent jau savęs paklausti, ar tik taip sau sakote, ar taip yra iš tikrųjų.
Tobulėti jūs galite visada. Žinoma, žiupsnelis šalto proto pravers, kai jūs norėsite iškart tapti Arnoldu Schwarzeneggeriu arba antruoju Michailu Baryšnikovu. Tačiau jūs galite adaptuoti savo norus ir tikslus priklausomai nuo aplinkybių, nedarant sau žalos, o tik stiebiantis link progreso.
Tai gali būti minimalūs pokyčiai, tačiau jie kaip smėlio kruopelytės gali pavirsti į begalinę dykumą, už kurios paliks burbekliai ir tinginiautojai. Jūs, pasiekę oazę, skinsite vaisius ir gaivinsitės šaltinio vandeniu.
Dykuma -tai triūsas. Oazės žaluma- tai atpildas už jūsų pastangas.
Apsidairykite aplinkui. Kiek yra tokių, kurie įkvepia kitus, skatina naujiems pokyčiams? Ne tiek jau ir daug, tačiau mokytojų ir vadovų jūs galite surasti knygose, forumuose, TED konferencijose. Jums nereikia mokėt už tai. Paprasčiausias kompiuteris, internetas bibliotekoje ir užrašų knyga gali būti patikimiausi pagalbininkai pradedant pokyčius.
Mano pasirinkimas
Galimybės uždirbti internete sudomino mane jau nuo to karto, kai aš užklydau į Warrior Forum. Tai vieta, kur visi, kas domisi internetinio verslo galimybėmis, dalinasi patyrimu, žiniomis ir taip pat ieško naivuolių, kuriuos būtų galima išmaudyti.
Taip, ten draugų nėra, taip pat kaip ir socialiniuose tinkluose. Tačiau ten buvo galima atsirinkti kur kaip ir kas, ir pasimokius šuoliuoti tolyn. Toliau sekė killerdesign forumas, kur renkasi norintys sužinoti kaip pritaikyti žinias, kuriant tinklalapius.
Truputį reikėjo laiko man, kol supratau, kad tai ne man. Tingiu programuoti ištisus tinklalapius, ieškoti klaidų ir spitrintis į tą patį vaizdą. Taip, man patinka rašyt, todėl beieškodama išeičių, užšokau ant vieno “ guru”, kuris už 1000 dolerių skelbėsi išmokysiąs visų gudrybių.
Kaip jūs manote? Aš užmokėjau ir tik po to pamačiau, kad čia eilinis sukčius, kuris per video kursus nepasistengia padoriau apsirengti už gautus pinigus. As buvau ne viena paika, kuri per didelį norą tapti kuo greičiau finansiškai nepriklausoma, sumokėjo jam mokestį už kursus.
Todėl dabar, kai suprantu, kaip sukčiai naudoja įvairias įtaigos priemones, savo bloguose įspėju apie gresiančias šunybes.
Paklausite ar aš atgavau pinigus? Taip, nes aš buvau pasiryžusi nuvykti į Australiją ir kaip reikiant jį papurtyti. Jo kursai buvo nepradėti. Todėl aš turėjau teisę reikalauti grąžinti pinigus. Aš susieškojau jį per jo socialinius tinklus ir paprašiau geruoju grąžinti, nes jis nutraukė visus pokalbius po to kai gavo pinigus. Deja, jis tylėjo. Tada paskambinau į PayPal, paaiškinau situaciją. Jie grąžino sekančią dieną visus pinigus.
Uh, turėjau gerą pamoką. Dabar galiu įspėt visus, kurie nori momentaliai praturtėt, pasitikrinti visą informaciją. Geriausiai yra tada, kai jūs galite grąžinti netikusį produktą, atgaudami visus sumokėtus pinigus.
Jei tai yra mokymai, prieiga prie kursų bent savaitei už dyka yra geriausias įrodymas, kad kompanija vertina savo klientus ir nebijo konkurencijos.
Pagalvokite, ką jūs galite paimti? Jei ką išmoksite, tai bus tik jūsų naudai. Jūs pamatysite kokios galimybes jūsų laukia ir kokia yra mokymų kokybė.
Savęs tobulinimo nauda
- Kai jūs susimąstote ir nusprendžiate, kad jūs vieni atsakingi už veiksmus ir pasekmes, jūs pajudate kita kryptimi. Tai nieko stebuklingo ir nieko is pozityvumo pusės. Jūs veikiate savo labui. Jūs rūpinatės savo ateitimi, nepalikdami plyšių kitiems, kurie nori jus sugrąžinti į seną padėtį.
- Niekam nepatinka matyti kitų progresą, nes tai parodo jų pačių tingumą ar tiesiog negalėjimą tuo metu keisti gyvenimus.
- Nepykite ant savęs, jei kas nesigauna greitai. Veskite dienoraštį, kur fiksuosite kad ir mažiausius žingsnius, vedančius link jūsų norimų tikslų.
- Nesipuikuokite savo pasiekimais, nebent tarp tikrų draugų, kurie suinteresuoti jūsų sėkme.
- Kiti, matydami jūsų progresą, patys paklaus ką jūs darote.
Kai jūs kursite gyvenima patys, nebus laiko kada burbėti ant politikų ar blogo oro. Josefas Brodskis turi patyrimą šiais klausimais:
Nepasikliaukite politikais
Ne dėl to, kad jie neišmintingi ar nesąžiningi, nors tokių irgi dažnai sutiksi, bet dėl to, jog jų darbo mastai pernelyg dideli net geriausiems šios srities atstovams.
Jie gali šiek tiek sumažinti socialinį blogį, bet nesugeba jo išrauti su šaknimis. Nors ir koks reikšmingas būtų pagerinimas, etiniu požiūriu jo niekad nepakaks, nes visada atsiras tokių – bent vienas asmuo – kuriems tas pagerinimas ne į naudą.
Pasaulis nėra tobulas. Aukso amžiaus niekada nebuvo ir nebus. Tad šioje šviesoje – ar, veikiau, patamsyje – jūs turite suktis kaip namų virtuvėje, t. y. valdyti pasaulį patys. Vis dėlto net savo pačių rankom užmaišę tešlą pyragui, turite būti pasiruošę tam, jog, labai tikėtina, teks ragauti po lygiai ir dėkingumo, ir nusivylimo.
Išvada
Jūs ir niekas kitas atsakingi užsavo gyvenimus. Priklausomai nuo to, kokius jūs priimsite sprendimus ir kaip reaguosite į gyvenimo iššūkius, priklausys tikslų įgyvendinimas ir svajonių išsipildymas. Mes visi žinom ko norim, tačiau jei nieko nedarom, tai pasilieka tik mintyse. Ką jūs pasirinksite? Niurzgėjimą ar veikimą?
Parašykite komentarą