Būdai Užsidirbti Pajamų Rašant Namuose Ar Bet Kur Kitur
Rašymas yra vienas iš patogiausių ir prieinamiausių būdų uždirbti pajamoms. Jei jūs žinote abecėlę ir žinote kaip parašyti sakinius, jūs galite pradėti savo karjerą su minimaliomis išlaidomis arba be jų.
Internetas tarnauja kaip informacijos pristatymo įrankis. Jūs pateikdami kokybišką turinį įvairiais būdais, galite susikurti virtualų verslą.
Žodžiai rašomi visur. Reklamos, vertimai, video, straipsniai reikalingi dabar ir vėliau norint pasiekti vartotoją. Nišos, kuriose jūs galite pritaikyti savo rašymo sugebėjimus yra įvairios. Panagrinėkime keletą iš jų.
- Produktų aprašymai
- Vertimai
- Blogai ir straipsniai
- Transkriptai
- Elektroninės knygos
- Grožinė literatūra
- Mokslinė literatūra
- Rašymas kitiems
Pasigilinus galima rasti dar kitų nišų, kurios pasitarnaus rašantiems žmonėms. Tai būtų:
- Scenarijai filmams
- Esė
- Komentarai
- Laiškai
- Akademiniai straipsniai
- Kelionių apžvalgos
- Žaidimų apžvalgos
- Sveikinimo atvirutės
- Padėkos laiškai
- Pažinčių aprašymai
- Subtitrai
- Muzikinių kūrinių apžvalgos
- Filmų apžvalgos
Visi šie išvardyti punktai negali apseiti be žodžių. Apmokėjimai už darbą gali būti skirtingi. Tai priklauso nuo susitarimo. Vieni moka už žodžių skaičių, kiti už straipsnius, dar kiti moka už valandą. Jūsų patirtis rašyme ir pateikimo būdai taip pat vaidins vaidmenį uždirbant pajamas.
Jei jūs turite tinklalapį, jums reikės žinoti kaip veikia turinio valdymo platformos, tokios kaip WordPress ar Joomla, kaip patalpinti nuotraukas ir pateikti tekstą, kad lankytojai rastų tai ko jiems reikia.
Individai gali uždirbti iki šimto tūkstančių dolerių per metus. Visa tai ateina po sunkaus darbo. Jūs turite pateikti naudingą informaciją savo tinklalapyje arba tiems, kuriems reikia jūsų paslaugų.
Pavyždžiui, naujienų portalai samdo laisvai dirbančius žmones, kurie sugeba parašyti lankytojus pritraukiančius straipsnius.
Temų pasirinkimas yra neribotas. Jūs galite rašyti apie Amazon ar iHerbs produktus ir gauti už tai komisinius. Sveikatos, grožio ir sporto nišos yra vienos iš populiariausių. Taip pat jūs galite rašyti apie politiką, savo katę ar bijūnų veisles. Jūs visada rasite lankytojus ar jūsų darbo užsakovus, kurie domėsis jūsų surinktomis žiniomis ir pateikta informacija.
Pajamų, uždirbamų rašant, būdai
Tinklalapiai, samdantys rašančius individus
Vienas iš paprasčiausių būdų yra kreiptis į tinklalapius, kurie ieško rašančių įvairiomis temomis žmonių. Jūs užsiregistruojate, pasirenkate norimą temą ir laukiate užsakovų. Susikūrus savo darbų portfelį ir gaunant teigiamus atsiliepimus, jūs galite kelti kainą ir rinktis kaip ir kada dirbti.
Keletas populiarių tinklalapių:
- freelancer.com
- upwork.com
- peopleperhour.com
Konkurencija yra milžiniška, nes čia varžosi žmonės iš viso pasaulio. Anglų kalbos mokėjimas yra būtinas. Rašytojai iš mažiau išsivysčiusių šalių, tokių kaip Indija ar Filipinai prašys mažesnio užmokesčio nei britai, amerikiečiai ar vokiečiai.
Antra vertus, maža kaina dar nereiškia, kad turinys bus geras. Už specializuoto tūkstančio žodžių straipsnį gali būti mokama iki dviejų šimtų dolerių, o už trumpą straipsnelį tik trisdešimt. Straipsnio kokybė nulemia kainą.
Jei jūs easte tik pradedantys, jūsų gaunama kaina bus mažesnė, nes jūs dar neturite susiformavusios reputacijos. Laikui bėgant, jūs turėsite pozityvius atsiliepimus apie jūsų darbus ir galėsite prašyti aukštesnės kainos.
Elektroninės knygos
Planšečių ir mobilių telefonų išpopuliarėjimas palengvina knygų skaitymą. Kindle, programėlės skaitymui paplitę reiškinys. Jei jūs parašote elektroninę knygą, kuri parduodama internetu ir yra paklausi, jūs galite užsidirbti pasyvias pajamas. Pinigai jums kapsės ir tada, kai jūs pamiršite ką ten rašėte.
Jei jūs rašote kam kitam pagal užsakymą, kainos už darbą skirsis priklausomai nuo to kiek yra puslapių ir koks turinys. Elektroninė knyga apie katinų pašarą skirsis nuo knygos kaip būti turtingam nepaisant sunkių aplinkybių. Jūs turėsite surinkti informaciją ir pateikti tai suprantama kalba. Jei mokate rašyti, jums pasiseks.
Vienos knygos gali neužtekti tam, kad turėtumėt pakankamai pajamų, tačiau sukūrę didelę biblioteką, jūs gausite pasyvias pajamas.
Jei jūs rašysite trumpas istorijas ir parduosite knygas po 0.99, pardavę šimtą jų per dieną, jūs turėsite visai neblogas pajamas pradžiai.
Temų knygoms gali būti daug. Jums tik reikia pasirinkti kas jus domina. Žymiai geriau yra rinkti informaciją apie savo hobį ar tai kas jus uždega ir įkvepia, nes taip jums neatsibos rašyti.
Pavyzdžiui Amazon gali automatiškai parduoti jūsų knygas diena iš dienos, o jums byrės pajamos. Jei jūsų viena knyga uždirbs jums keturiasdešimt dolerių per mėnesį, tai dešimt skirtingų temų knygos atneš keturis šimtus dolerių per mėnesį.
Kur jūs galite rasti temų? Patyrinėkite socialinius tinklus. Lietuvoje Facebook yra populiariausias. Ten yra daugybė grupių, kurios gali jums pamėtėti idėjų ir supažindinti su žmonių poreikiais.
Twitter, Google Trends siūlo pastoviai besikeičiančių temų apie tai, kas vyksta gyvenime.
Rašymas virtualioms publikacijoms, kurios moka už peržiūras
Virtualūs tinklalapiai moka rašytojams už turinį, kuris patraukia lankytojus. Kai kurie tinklalapiai moka už peržiūrų skaičių, kiti moka jau vienetinį mokestį.
Pavyzdžiui, Elsevier siūlo nuo 19.95 dolerių iki 41.95 dolerių. Žinoma, reikia viską įvertinti ir pasverti.
Kita kompanija yra Cracked.com. Jie priima įvairius straipsnius. Vieni iš labiausiai vertinamų yra komedijiniai straipsniai. Cracked.com yra gana išrankūs ir todėl jie mokės tada, kai straipsniai pritrauks lankytojus.
Rašymas naujienų portalams
Daugumas žymių portalų tokių kaip Forbes ar CNN turi savo pastovius žurnalistus , editorius ir rašytojus, tačiau jiems reikalingas turinys, kuris pastoviai keistųsi. Čia pasirodote jūs, kreipdamasis dėl publikacijos galimybės.
Tam, kad į jus rimtai pažiūrėtų ir atkreiptų dėmesį, patartina turėti savo tinklalapį su straipsnių pavyzdžiais.
Jums nebūtinai iškart patekti į Forbes, nors kiti sako, kad blogas tas kareivis kuris nenori būti generolu, tačiau pradėti nuo mažesnių virtualių publikacijų būtų geriau.
Turinio fabrikai
Turinio fabrikai arba angliškai content farms nemoka daug už parašytus straipsnius. Viena tik yra gerai, kad mokėjimai yra pastovūs ir jūs galite susirinkti kažkiek tai pinigų.
Žinomiausi turinio fabrikai yra
Jūs gaunate apmokėjimą už žodžių skaičių. Tai paprastai būna nuo vieno iki penkių dolerio centų. Jūs netapsite turtingi, taip kaip tuėdami savo nuosavą tinklalpį ar tinklalapius, tačiau jūs gausite truputį pajamų.
Teigiama pusė yra ta, kad jūs pastoviai turėsite darbo. Neigiama yra tai, kad apmokėjimas yra mažas.
Fiverr
Fiverr tinklalapis leidžia užsidirbti pinigų, skelbiant savo paslaugas jų tinklalapyje. Kainos gali būti penki doleriai už tris šimtus žodžių. Žmonės, kurie samdo rašančiuosius, neturi didelių lūkesčių. Jūs galite rasti įvairių lygių žmones, kurie siūlo savo paslaugas.
Vienas neįdomus dalykas yra tas, kad čia yra didelė konkurencija. Jei jūs norite įsitvirtinti kaip geras rašytojas, jūs turite sulaukti daug teigiamų atsiliepimų ir turėti parodyti pavyzdžių, ką jūs rašote.
Partnerystės programos
Tam, kad bendradarbiauti su kompanijomis, jūs turite rašyti straipsnius apie produktus, paslaugas ar kitas priemones. Tam reikalingi tinklalapiai, kuriuose jūs talpinsite turinį įvairiomis temomis.
Partnerystės programos leidžia gauti pasyvias pajamas, kurios ateina laikui bėgant. Jei jūs tikitės greitų rezultatų, pavyzdžiui per dieną ar mėnesį, šios programos ne jums.
Tačiau jei jūs norite ilgalaikių rezultatų, kurie atneš jums pastoviai augančias pasyvias pajamas, partnerystės programos yra tinkamiausias būdas pradėti internetinį verslą.
Kas yra gerai, kad jūsų sukurtas turinys yra jūsų nuosavybė. Google žino kas pirmas paskelbė blogus, video ar kitokius virtualioje erdvėje talpinamus dalykus. Po vienų, penkių ar dešimties metų jūsų blogai bus internetinėje erdvėje ir neš jums pajamas.
Žmonės lankysis, skaitys, ir jei jiems tai bus aktualu, jie įsigis jūsų reklamuojamus produktus. Jei turite pastovų lankytojų srautą, jūs galite talpinti Google ar Bing reklaminius skydelius.
Žmonės, dalyvaujantys partnerystės programose gali uždirbti nuo kelių dolerių iki penkiaženklių sumų. Tai atsitinka ne iškart, bet rašant metus ar dar kitus pastoviai straipsnius.
Tačiau tai verta, nes finansinė laisvė ateinanti po kruopštaus ir pastovaus darbo suteikia daug progų ir galimybių pakeisti savo ir kitų gyvenimus.
Kai jūs turite savo nuosavą tinklalapį, jūs valdote savo virtualią nuosavybę. Niekas to iš jūsų neatims. Tik nuo jūsų priklauso, kaip jūs valdysite savo turtą.
Jei jūs įdėsite pastangų, pastoviai rašydami straipsnius, dėdami nuorodas, susietas su partnerystės kompanijų produktais ar paslaugomis, jūs skinsite vaisius.
Jūs galite pasirinkti rašyti apie tai kas jums patinka ir žinoma. Jums neatsibos rinkti informaciją, lyginti faktus pateikiant juos straipsniuse ir bloguose.
Žmonės turi įvairiausių hobių ir žinių. Jums nebūtina būti kosmoso atradėju ar mokslininku. Gal jūs mėgstate dainuoti? Jūsų patirtis auginant žieminius česnakus gali būti vertinga nežinantiems, taip pat kaip informacija apie sunkiai suvaldomus šunis arba paauglius.
Viena iš vertų dėmesio kompanijų yra WealthyAffiliate. Jie moko pradedančiuosius ir naujokus bei ekspertus kaip pradėti internetinį verslą kuriant ir naudojant tinklalapius. Kompanija turi trylikos metų patirtį ir teikia žinias nariams iš viso pasaulio.
Kompanija specializuojasi mokymuose kaip sukurti tinklalapius, kaip tapti pirmaisiais Google paieškoje, kaip surasti partnerystės programs, kaip uždirbti pajamas naudojant nuorodas.
Jei jūs domina ši programa, nueikite ant aukščiau pažymėtos nuorodos. Jūs galėsite pradėti nemokamą Pradinę Narystę, kurios metu susipažinsite su programomis ir mokymais. Jūs galėsite įvertinti ar tai jums tinka.
Premium narystė įgalina naudoti visus mokymus, video klases ir naudotis bendruomenės narių parama. Mėnesio kaina yra keturiasdešimt devyni doleriai.
Ką jūs apie tai manote? Ar esate naudoję kurį nors iš šių minėtų būdų?